Vážení pacienti, od 12.9.2022 se mění ordinační hodiny pro nemocné (tedy pondělí, čtvrtek a pátek), od 8:30.

Od 7:30 do 8:30 jsou plánované laboratorní odběry.
-------------------------------------------------------------------

AKTUÁLNÍ REŽIM ORDINACE:
-------------------------------------------------------------------

Vážení pacienti,

V současné době je velká nemocnost, bohužel se rozšířila chřipka, zejména u malých a (před)školních dětí. Příznaky jsou zejména: několikadenní horečky, kašel, bolest v krku, svalů a kloubů, celková schvácenost. Délka trvání je většinou 7 až 10 dnů a pokud lze teploty srážet antipyretiky (paracetamol a ibuprofen) a dítě není apatické, je základem léčby klidový režim na lůžku a terapie dle příznaků (běžně dostupné léky na kašel, péče o sliznice nosu a ústní dutiny).

Kromě chřipky, Covidu a jiných respiračních onemocnění, které se zpravidla řeší symptomatickou léčbou, je též výskyt akutních gastroenteritid, jejichž léčba spočívá v dietní stravě s dostatkem tekutin, probioticích a event. rehydratačních roztocích.

V případě potřeby akutního vyšetření v naší ordinaci (pokud se nejedná o Covid) je možné přijít v době ordinačních hodin pro nemocné bez předchozího objednání. 

Ve zdravotnických zařízeních stále platí povinnost nošení roušek či respirátorů.

Vzhledem k množství telefonátů, které se významně navýšilo v současné situaci, muže být linka přetížená. Pokud se nám nemůžete dovolat, zkoušejte to opakovaně v průběhu dne a nebo pošlete e-mail, na který odpovídáme zpravidla až po ordinačních hodinách.
-------------------------------------------------------------------