Přeskočit na obsah

ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN od 1.9.2023

Vážení pacienti, od 1.9.2023 se mění ordinační hodiny

AKTUÁLNÍ REŽIM ORDINACE: –

Vážení pacienti,

po teplém letním počasí lze předpokládat v následujícím období zvýšenou trekvenci akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky, virových gastroenteritid, atd.

Lze očekávat následující příznaky: několikadenní horečky, kašel, bolest v krku, svalů a kloubů, celková schvácenost. Délka trvání je většinou 7 až 10 dnů a pokud lze teploty srážet antipyretiky (paracetamol a ibuprofen) a dítě není apatické, je základem léčby klidový režim na lůžku a terapie dle příznaků (běžně dostupné léky na kašel, péče o sliznice nosu a ústní dutiny).

Léčba gastroenteritid spočívá především zavedením dietní stravy se zajištěním příjmu tekutin, symtrmatické terapie v podobě probiotik , rehydratačních roztoků a jinýchléků chránících sliznici střeva (Smecta, živočišné uhlí, Tasectan).

V případě potřeby akutního vyšetření v naší ordinaci je možné přijít v době ordinačních hodin pro nemocné bez předchozího objednání.

Preventivní prohlídky vždy objednáváme na sjednaný čas, je velmi žádoucí tento dodržovat. Pokud se nemůžete prohlídky zúčastnit, rušte, prosím termín včas (telefonicky nebo mailem), abychom ho mohli obsadit jiným pacientem, který by měl o něj zájem.

Ke komunikaci používejte telefon nebo mail, na který však odpovídáme dle našich možností v rámci našich ordinačních hodin. Pokud je stav dítětě akutní, nesnažte se nás kontaktovat jinou cestou, než příjít osobně do ordinace k vyšetření a oznámit vaši přítomnost sestřičce, abychom mohli zorganizovat vše potřebné.

MUDr. Dana Nedělková, MUDr. Tereza Pudilová Nedělková